FAQ

Witamy na stronie FAQ League of Legends European Cosplay Contest. W tej chwili kategorie pytań to:
– Formularz i oceny jury
– Kostiumy
– Logistyka

Strona jest regularnie aktualizowana, więc zachęcamy do sprawdzania, czy nie pojawił się nowe, interesujące Was pytania!

FORMULARZ I OCENY JURY

Q: Czy mogę wysłać formularz w języku polskim?

A: Przez wzgląd na anglojęzyczne jury, rekomendujemy wysłanie formularza w języku angielskim – dzięki temu nie pominiemy niczego w trakcie tłumaczenia.

Q: Co jeśli przygotowuje kostium na inne wydarzenie, ale odbywa się ono po League of Legends European Cosplay Contest? Czy mogę wziąć udział w konkursie?

A: Oczywiście! Jeśli Twój kostium debiutuje właśnie na League of Legends European Cosplay Contest to możesz wziąć udział w konkursie. Nie przyjmujemy natomiast zgłoszeń zawierających kostiumy już wystawiane w innych, wcześniejszych konkursach lub biorące udział w ich eliminacjach.

Q: Czy mogę zgłosić kostium niewykonany przez siebie?

A: Kostium, który będziesz nosić podczas League of Legends European Cosplay Contest musi być wykonany przez Ciebie.

Q: Czy mogę zgłosić dwa kostiumy w fazie online?

A: Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden kostium.

Q: Jak jury ocenia kostiumy? Czy występ jest ważniejszy od wykonania technicznego stroju?

A: Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów oceny można znaleźć w „Regulaminie” (punkt 20). Podkreślając – wykonanie techniczne kostiumów będzie ważniejsze w końcowym wyniku niż całokształt występu.

KOSTIUMY

Q: Co rozumiecie przez nowe, nieprezentowane już wcześniej stroje? Czy dotyczy to całego debiutu czy tylko premiery scenicznej? Czy jeśli kostium był ubrany tylko do zdjęć i nie brał udziału w konkursach to czy wciąż mogę go wystawić?

A:  Możesz zgłosić się z takim kostiumem do League of Legends European Cosplay Contest jeśli:
a) Wykorzystywany był tylko do spacerów po konwencie/imprezie masowej i podczas sesji zdjęciowych (także tych już opublikowanych w sieci);
b) Nie upłynęło 6 miesięcy od czasu premiery stroju do daty zgłoszenia stroju;
c) Nie miał premiery scenicznej, nie brał udział w żadnych konkursach cosplay i nie kwalifikował się do tychże;

Pamiętaj tylko o dostarczeniu wymaganych zdjęć z procesu pracy nad strojem!

Q: Czy dopuszczacie stroje „genderbend” postaci?

A: Tak, oczywiście! Jeśli marzy Ci się przygotowanie męskiej wersji Lux lub żeńskiej wersji Dariusa – nie ma najmniejszego problemu.

Q: Czy dopuszczacie stroje z humanizacją postaci? (zmiana bohatera o zwierzęcym wyglądzie w człowieka)

A: Tak, dopuszczamy także takie stroje. Pamiętajcie jednak o dosłanie odpowiednich grafik referencyjnych, które były inspiracją dla kostiumu.

Q: Czy dopuszczacie stroje po przeróbkach (na przykład: dodane nowe elementy, przerobione stare na lepsze)?

A: Jeśli przerobisz elementy starego stroju by stworzyć nową postać to dopuszczamy takie kostiumy. Przykład: przerobienie elementów i materiału stroju Morgany, żeby zrobić strój Caitlyn.
Natomiast jeśli tylko ulepszysz elementy swojego poprzedniego stroju Morgany, taki kostium nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie.

Q: Chcę przerobić mój dotychczasowy kostium na inną skórkę tej samej postaci. Czy nadal mogę brać udział w konkursie?

A: Tak, jeśli przerobisz kostium postaci na inną skórkę (np. z Klasyczny Yasuo na Yasuo z Odysei) to śmiało możesz wysyłać do nas zgłoszenie. Pamiętaj jednak, że ulepszenie elementów tej samej skórki jest niedozwolone.

Q: Czy mogę mieć do pomocy drugą osobę noszącą część kostiumu? Obydwa kostiumy zostały wykonane przeze mnie, ale potrzebuje drugiej strony, np. w przypadku Annie i Tibbersa. Czy jest to dozwolone? Czy istnieje ograniczenie, że tylko jedna osoba może być na scenie?

A: Jest to dozwolone tylko w przypadkach, gdy drugi kostium/postać jest istotną częścią głównego cosplayu (na przykład Annie i Tibbers, Sejuani i jej dzik, Nunu i Willump). Sparowane postacie, które są oddzielnymi bohaterami w League of Legends (tj. Rakan i Xayah) lub humanizowani partnerzy bohaterów (tj. humanizowani Kindred) są niedozwolone.
Takie kostiumy mogą być używane jako rekwizyty lub ubrania przez osobistego pomocnika, jednak oba muszą być wykonane przez uczestnika konkursu.

Q: Czy kostium musi być w 100% skończony w dniu wysłania aplikacji do etapu online?

A: Kostium, który zostaje zgłoszony do konkursu nie musi być w 100% skończony w dniu wysłania aplikacji do etapu online. Kostium jaki zgłaszasz powinien być możliwy do ubrania tak, aby sędziowie mogli ocenić jego proporcje i ogólny wygląd. Oczywiście, im więcej elementów zostanie wykonane na potrzeby zgłoszenia, tym obiektywniejsza będzie ocenia sędziów.

Q: Czy dopuszczacie absolutnie wszystkie skórki postaci łącznie z ich podstawowym wyglądem?

A: Tak! Możesz przygotować kostium opierając się na wszystkich oficjalnych skórkach wydanych dotychczas, w tym także podstawowych wersji bohaterów.

LOGISTYKA

Q: Potrzebuję osobistego pomocnika, który pomoże mi się przebrać/założy drugą część mojego stroju (tj. Tibbers dla Annie). Czy mogę wziąć pomocnika na Finały?

A: Możesz zabrać osobistego pomocnika na Finały. Wszyscy cosplayerzy mają zarezerwowane pokoje dwuosobowe w hotelu. Nie pokrywamy jednak kosztów podróży pomocników – koszty są pokrywane tylko w przypadku finalistów!

Q: Czy istnieje limit rozmiaru lub wagi przy zgłaszaniu kostiumu (w razie podróży samolotem)?

A: Wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane indywidualne. Możesz wysłać do nas wiadomość ze swoim formularzem, gdzie rozpiszesz rozmiar swojego kostiumu, a także potencjalną potrzebę dodatkowego bagażu – postaramy się jak najlepiej dopasować do Waszych potrzeb!