Drodzy przyjaciele,

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację na całym świecie chcielibyśmy przekazać Wam kilka informacji.

Nasze działanie jest podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w konkursie League of Legends European Cosplay. Obejmuje to zarówno Cosplayerów, jak i ich helperów, pracowników Riot Games oraz organizatorów. Jest dla nas niezwykle ważne, abyście zrozumieli naszą decyzję i co za nią stoi.

Podsumowując:

• Przedłużamy zgłoszenia na konkurs do 31.05.2020;

• Dwa tygodnie po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń ogłosimy 16 finalistów;

• Finał offline nie odbędzie się 8 maja w Poznaniu;

• Finał wydarzy się w później określonym terminie, po upewnieniu się, że jest to bezpieczne dla Cosplayerów, publiczności i organizatorów;

• Miejsce finału nie jest jeszcze potwierdzone;

Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele wątpliwości, ale w tym momencie nie możemy zaoferować więcej informacji, ponieważ wciąż nie wiemy, jak rozwinie się obecna sytuacja. Dołożymy wszelkich starań, aby informować Was na bieżąco, gdy tylko będziemy wiedzieć więcej.

Uważajcie na siebie, wkrótce znowu się z Wami skontaktujemy!

FAQ

Witamy na stronie FAQ League of Legends European Cosplay Contest. W tej chwili kategorie pytań to:
– Formularz i oceny jury
– Kostiumy
– Logistyka

Strona jest regularnie aktualizowana, więc zachęcamy do sprawdzania, czy nie pojawił się nowe, interesujące Was pytania!

FORMULARZ I OCENY JURY

Q: Czy mogę wysłać formularz w języku polskim?

A: Przez wzgląd na anglojęzyczne jury, rekomendujemy wysłanie formularza w języku angielskim – dzięki temu nie pominiemy niczego w trakcie tłumaczenia.

Q: Co jeśli przygotowuje kostium na inne wydarzenie, ale odbywa się ono po League of Legends European Cosplay Contest? Czy mogę wziąć udział w konkursie?

A: Oczywiście! Jeśli Twój kostium debiutuje właśnie na League of Legends European Cosplay Contest to możesz wziąć udział w konkursie. Nie przyjmujemy natomiast zgłoszeń zawierających kostiumy już wystawiane w innych, wcześniejszych konkursach lub biorące udział w ich eliminacjach.

Q: Czy mogę zgłosić kostium niewykonany przez siebie?

A: Kostium, który będziesz nosić podczas League of Legends European Cosplay Contest musi być wykonany przez Ciebie.

Q: Czy mogę zgłosić dwa kostiumy w fazie online?

A: Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden kostium.

Q: Jak jury ocenia kostiumy? Czy występ jest ważniejszy od wykonania technicznego stroju?

A: Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów oceny można znaleźć w „Regulaminie” (punkt 20). Podkreślając – wykonanie techniczne kostiumów będzie ważniejsze w końcowym wyniku niż całokształt występu.

KOSTIUMY

Q: Co rozumiecie przez nowe, nieprezentowane już wcześniej stroje? Czy dotyczy to całego debiutu czy tylko premiery scenicznej? Czy jeśli kostium był ubrany tylko do zdjęć i nie brał udziału w konkursach to czy wciąż mogę go wystawić?

A:  Możesz zgłosić się z takim kostiumem do League of Legends European Cosplay Contest jeśli:
a) Wykorzystywany był tylko do spacerów po konwencie/imprezie masowej i podczas sesji zdjęciowych (także tych już opublikowanych w sieci);
b) Nie upłynęło 6 miesięcy od czasu premiery stroju do daty zgłoszenia stroju;
c) Nie miał premiery scenicznej, nie brał udział w żadnych konkursach cosplay i nie kwalifikował się do tychże;

Pamiętaj tylko o dostarczeniu wymaganych zdjęć z procesu pracy nad strojem!

Q: Czy dopuszczacie stroje „genderbend” postaci?

A: Tak, oczywiście! Jeśli marzy Ci się przygotowanie męskiej wersji Lux lub żeńskiej wersji Dariusa – nie ma najmniejszego problemu.

Q: Czy dopuszczacie stroje z humanizacją postaci? (zmiana bohatera o zwierzęcym wyglądzie w człowieka)

A: Tak, dopuszczamy także takie stroje. Pamiętajcie jednak o dosłanie odpowiednich grafik referencyjnych, które były inspiracją dla kostiumu.

Q: Czy dopuszczacie stroje po przeróbkach (na przykład: dodane nowe elementy, przerobione stare na lepsze)?

A: Jeśli przerobisz elementy starego stroju by stworzyć nową postać to dopuszczamy takie kostiumy. Przykład: przerobienie elementów i materiału stroju Morgany, żeby zrobić strój Caitlyn.
Natomiast jeśli tylko ulepszysz elementy swojego poprzedniego stroju Morgany, taki kostium nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie.

Q: Chcę przerobić mój dotychczasowy kostium na inną skórkę tej samej postaci. Czy nadal mogę brać udział w konkursie?

A: Tak, jeśli przerobisz kostium postaci na inną skórkę (np. z Klasyczny Yasuo na Yasuo z Odysei) to śmiało możesz wysyłać do nas zgłoszenie. Pamiętaj jednak, że ulepszenie elementów tej samej skórki jest niedozwolone.

Q: Czy mogę mieć do pomocy drugą osobę noszącą część kostiumu? Obydwa kostiumy zostały wykonane przeze mnie, ale potrzebuje drugiej strony, np. w przypadku Annie i Tibbersa. Czy jest to dozwolone? Czy istnieje ograniczenie, że tylko jedna osoba może być na scenie?

A: Jest to dozwolone tylko w przypadkach, gdy drugi kostium/postać jest istotną częścią głównego cosplayu (na przykład Annie i Tibbers, Sejuani i jej dzik, Nunu i Willump). Sparowane postacie, które są oddzielnymi bohaterami w League of Legends (tj. Rakan i Xayah) lub humanizowani partnerzy bohaterów (tj. humanizowani Kindred) są niedozwolone.
Takie kostiumy mogą być używane jako rekwizyty lub ubrania przez osobistego pomocnika, jednak oba muszą być wykonane przez uczestnika konkursu.

Q: Czy kostium musi być w 100% skończony w dniu wysłania aplikacji do etapu online?

A: Kostium, który zostaje zgłoszony do konkursu nie musi być w 100% skończony w dniu wysłania aplikacji do etapu online. Kostium jaki zgłaszasz powinien być możliwy do ubrania tak, aby sędziowie mogli ocenić jego proporcje i ogólny wygląd. Oczywiście, im więcej elementów zostanie wykonane na potrzeby zgłoszenia, tym obiektywniejsza będzie ocenia sędziów.

Q: Czy dopuszczacie absolutnie wszystkie skórki postaci łącznie z ich podstawowym wyglądem?

A: Tak! Możesz przygotować kostium opierając się na wszystkich oficjalnych skórkach wydanych dotychczas, w tym także podstawowych wersji bohaterów.

LOGISTYKA

Q: Potrzebuję osobistego pomocnika, który pomoże mi się przebrać/założy drugą część mojego stroju (tj. Tibbers dla Annie). Czy mogę wziąć pomocnika na Finały?

A: Możesz zabrać osobistego pomocnika na Finały. Wszyscy cosplayerzy mają zarezerwowane pokoje dwuosobowe w hotelu. Nie pokrywamy jednak kosztów podróży pomocników – koszty są pokrywane tylko w przypadku finalistów!

Q: Czy istnieje limit rozmiaru lub wagi przy zgłaszaniu kostiumu (w razie podróży samolotem)?

A: Wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane indywidualne. Możesz wysłać do nas wiadomość ze swoim formularzem, gdzie rozpiszesz rozmiar swojego kostiumu, a także potencjalną potrzebę dodatkowego bagażu – postaramy się jak najlepiej dopasować do Waszych potrzeb!