Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2024, 21:58

autor: Zuzanna Domeradzka

Hades 2 na bardzo długim gameplayu. Zobacz, czym sequel różni się od znakomitej „jedynki”

Podczas transmisji zorganizowanej przez studio Supergiant Games zobaczyliśmy gameplay z nadchodzącej gry Hades II. Tym samym poznaliśmy różnice w rozgrywce względem „jedynki”.

Źródło fot. Supergiant Games
i

Wkrótce ruszą testy techniczne roguelike’a Hades II. Na kontynuację bardzo ciepło przyjętej gry o synu władcy podziemnego świata umarłych czeka zapewne masa osób, jednakże nie każdy będzie mógł przetestować produkcję przed jej debiutem. Fani, którzy nie otrzymają dostępu do testów, mogą zainteresować się materiałem z rozgrywki, który pochodzi z dzisiejszej transmisji studia Supergiant Games.

Twórcy Hadesa II, reżyser Amir Rao oraz reżyser kreatywny Greg Kasavin, zagrali na żywo we wczesną wersję produkcji, którą wkrótce sprawdzą także uczestniczy technicznych testów. Transmisja trwała bardzo długu, lecz dzięki niej wiemy, jak wygląda pierwsza główna lokacja oraz czym Hades II różni się od „jedynki”.

Podstawy rozgrywki są praktycznie takie same – grając jako Melinoë, przemierzamy generowane w losowej kolejności poziomy, pokonując przy tym przeciwników za pomocą zdobytych podczas podróży boskich darów.

  1. Protagonistka „dwójki” jest czarownicą. Oznacza to, że w walce używa własnych czarów (a nie tylko broni jak Zagreus) oraz może zbierać w Podziemiach surowce, które wykorzysta potem w bezpiecznym miejscu. W grze pojawiają się mechaniki związane z ulepszaniem postaci nieobecne w pierwszej części, np. Ołtarz Popiołów (gdzie wykorzystamy zdobyte wcześniej popioły do odkrywania nowych kart z korzyściami) czy rzucanie zaklęć za pomocą kociołka.
  2. Tak jak Zagreusowi, Melinoë pomogą w potyczkach bogowie olimpijscy, jednak relacje z nimi trzeba zbudować od nowa. W Hadesie II powrócą m.in. Demeter, Hypnos czy Charon, ale spotkamy też nowych bohaterów, niejako wzorowanych na tych z „jedynki”. Chociażby Dora przypomina Dusę, a Odyseusz Achillesa.
  3. Mimo mnogości postaci z mitologii greckiej, twórcy podkreślają, że nie trzeba znać starożytnych podań ani nawet pierwszej gry, aby zrozumieć historię w Hadesie II.
  4. Antagonistą w sequelu jest Chronos, będący źródłem wszechrzeczy, a nie tytułowy Hades, który był głównym „złym” w „jedynce”. Tytan czasu będzie więc zapewne ostatecznym bossem w grze.

Ponadto można zauważyć, że oprawa graficzna jest praktycznie taka sama, jak w pierwszym Hadesie. Jednakże zmiana lokacji, wyglądu znanych bohaterów czy ścieżki dźwiękowej nadaje „dwójce” nieco unikalnego stylu.

Przypomnijmy, że Hades II zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steamie i w Epic Games Store w drugim kwartale 2024 roku.

  1. Hades II na Steamie